Статті

Ось що ваша особистість говорить про ризик розвитку деменції

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ), понад 55 мільйонів людей у світі страждають на деменцію – загальний термін для позначення психічних захворювань, які впливають на пам’ять і пізнання, як правило, наприкінці життя.  Протягом десятиліть з’ясування того, що спільного мають люди, яким поставили цей діагноз, або чого вони не мають спільного, залишає експертів у галузі…

Тести на пухлини гіпофізу

На цій сторінці: Історія хвороби та фізичне обстеження Лабораторні дослідження рівня гормонів Тестування на нецукровий діабет Візуалізаційні тести Лабораторні дослідження зразків тканини гіпофіза Пухлини гіпофіза зазвичай виявляють, коли людина звертається до лікаря через симптоми, які вона має. Але іноді ці пухлини не викликають симптомів, і їх виявляють, коли людині роблять томографію голови з приводу якоїсь…

Що викликає пухлини гіпофіза?

Ми точно не знаємо, що викликає більшість пухлин гіпофіза. Але за останні роки дослідники досягли значного прогресу в розумінні того, як певні зміни в ДНК клітин гіпофіза можуть призвести до утворення пухлини. ДНК у наших клітинах складається з наших генів, які контролюють, як функціонують наші клітини. Зазвичай ми схожі на наших батьків, тому що вони…

Фактори ризику пухлин гіпофіза

Фактор ризику – це все, що збільшує шанси людини захворіти на хворобу. Наприклад, куріння є фактором ризику раку легенів та багатьох інших видів раку. Але наявність фактора ризику або навіть багатьох факторів ризику не означає, що ви захворієте. І багато людей, які захворіють на рак, можуть мати мало або взагалі не мати відомих факторів ризику.…

Розуміння пухлин мозку: вплив на функцію мозку та різноманітні класифікації

Пухлина головного мозку, аномальний ріст у мозку, може призвести до здавлення та порушення найважливіших функцій. На відміну від інших органів, мозок захищений черепом, що забезпечує оптимальне середовище для його функціонування. Підтримка нормального внутрішньочерепного тиску є життєво важливою, регулюється секрецією та всмоктуванням спинномозкової рідини. Відхилення від цієї норми може призвести до болю та серйозних функціональних порушень.…

Чи є період очікування перед операцією критичним фактором? Як інтервал між діагностичною МРТ і резекцією впливає на результати в осіб з діагнозом гліобластома (GBM)

Оптимальна та безпечна резекція є золотим стандартом для пацієнтів, у яких на магнітно-резонансній томографії (МРТ) є підозрілі ураження, що вказують на гліобластому (GBM). Нинішня дилема полягає у відсутності консенсусу щодо терміновості хірургічного втручання для пацієнтів, які демонструють відмінний стан працездатності, що створює проблему для консультування пацієнтів і потенційно посилює занепокоєння пацієнтів. Це дослідження має на…

Розкриваючи таємниці свого розуму: Путівник по здоров'ю мозку на протязі років

Зануртеся у чарівний світ всередині вашого черепа, де загадка супер-детектива Сера Артура Конан Дойла блідне порівняно із витонченими механізмами нашого власного мозку. Ваш мозок, охоронець всього, що ви знаєте про світ та себе, не є просто додатком, але владарює кожним аспектом вашого існування. Уявіть це: 86 мільярдів нейронів та 100 трильйонів з’єднань утворюють лабіринт настільки…

«Ранні пташки» та «нічні сови»: Нейробіолог пояснив, хто найщасливіший

Чи справді рано лягати і рано вставати робить вас здоровим, забезпеченим і мудрим? Хіба ви не заздрите тим людям, які рано вранці вискакують з ліжка з пружиною в ногах? А може, вам пощастило бути одним з них! Рання пташка ловить черв’ячка, так кажуть, і поп-культура наповнена варіаціями на тему того, що люди, які рано встають,…

Нейропластичність: Невролог пояснює, як мозок відновлюється після травм

Завдяки “нейропластичності” ваш мозок може кардинально перепрограмувати себе після серйозних ушкоджень. Деякі тварини мають неймовірні регенеративні здібності, відрощуючи нові ноги та хвости замість втрачених. Риби та саламандри навіть можуть вирощувати нові клітини мозку, щоб відновити пошкоджені ділянки мозку. У ссавців, однак, наша здатність до регенерації більш обмежена, особливо в тому, що стосується мозку. “Нижчі хребетні…

Нейробіолог пояснює, як прості зміни у повсякденному житті можуть покращити вашу особистість

У цьому уривку з книги “Будь тим, ким хочеш: відкриваючи науку про зміну особистості” когнітивний нейробіолог д-р Крістіан Джарретт пояснює стратегію вибору ситуації. Те, де ви знаходитесь, що ви робите і з ким ви перебуваєте, впливає на вашу особистість в даний момент. З часом ці впливи можуть накопичуватися, формуючи ту людину, якою ви стаєте. Але…